Kalendarz na luty

W luty w naszym przedszkolu m.in:

 • 3 luty (poniedziałek) na godz. 10:00 Skrzaty wybiorą się do biblioteki.
 • 5 luty (środa) na godz. 10:00 Biedronki wybiorą się tramwajem do palmiarni.
 • 10 luty (poniedziałek) o godz.9:30 rozpocznie się bal karnawałowy dla dzieci „Bajkowy Świat”. Prosimy o przygotowanie dla dzieci strojów bohaterów bajkowych. Podczas balu fotograf (tzw.”na własne ryzyko” będzie wykonywał zdjęcia).
 • 11 luty (wtorek) o godz.10:00 przedstawienie w wykonaniu kadry przedszkola pt.:” Smoki na smogu się znają – ekopojazd odpalają”.
 • 12 luty (środa) od godziny 9:30 –  warsztaty ekologiczne dla wszystkich grup „Drzewa naszym skarbem”.
 • 14 luty (piątek) na godz. 10:00 Misie idą do Muzeum Przyrodniczego w Parku im. Sienkiewicza.
 • 19 luty (środa) na godz. 11:00  – Skrzaty wybiorą się do Teatru Wielkiego na „Operę na poduchach”.
 • 21 luty (piątek) o godz.10:00 przedstawienie w wykonaniu kadry przedszkola pt.:”Smoki na powietrzu się znają, Ład w fabryce przywracają”.
 • 25 luty (wtorek) o godz.15:00 p. Ewa zaprasza rodziców Biedronek na zajęcie otwarte.
 • 26 luty (środa) od godz.9:30 warsztaty ekologiczne dla wszystkich grup pt.: „Naturalne odświeżacze”.

Dzień Babci i Dzień Dziadka

 • 20 stycznia (poniedziałek) na godzinę 13:00 Biedronki zapraszają Babcie
  i Dziadków na uroczystość z okazji Ich Święta.
 • 21 stycznia (wtorek) na godzinę 13:00 Skrzaty zapraszają Babcie i Dziadków na uroczystość z okazji Ich Święta.
 • 22 stycznia (środa) na godzinę 13:00 Misie zapraszają Babcie i Dziadków na uroczystość z okazji Ich Święta.

Wszystkim KOCHANYM BABCIOM I DZIADKOM składamy najserdeczniejsze życzenia – zdrówka, uśmiechu, zadowolenia z wnuków – STO LAT!!! 🙂

w imieniu całego personelu przedszkola – Małgorzata Bułacińska

Zadanie dla Rodziców :-)

W styczniu – jest zadanie do wykonania !!!!

Otóż w ramach projektu „Poznajemy Łódź” chcemy zorganizować w przedszkolu wystawę pt: „Powrót do przeszłości”.

Chodzi nam o pokazanie dzieciom i nam samym również, jak wyglądało nasze miasto kilkanaście lat temu. Jeżeli macie Państwo lub Wasi znajomi, zdjęcia, widokówki z dawnych lat, to przynieście je do przedszkola, stworzymy dzięki nim super wystawę, coś w stylu „tu było kiedyś pole a teraz jest osiedle…. „

Kolejną propozycją jest zorganizowanie wystawy przedmiotów, których używano dawniej. Mogą to być urządzenia kuchenne (np. młynki do pieprzu), sprzęty do odtwarzania muzyki (walkmany), czy kolekcje zbierane kiedyś przez dzieci  np. opakowania po gumach Donald itp.

Wszystkie przedmioty na wystawę zdjęć czy eksponatów można przekazać nauczycielkom, zostaną one natychmiast zaprezentowane w widocznym miejscu.

Po zakończeniu naszej akcji wszystkie okazy zostaną Państwu zwrócone.

 Dodatkowych informacji nt tej akcji udziela – Pani  Ewa z Biedronek.

 Zapraszamy do zabawy !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Łódź to fajne miasto, ma bardzo ciekawą historię a zmiany jakie w nim zaszły i nadal zachodzą czynią je wyjątkowym i pięknym.

Kampania Rodzina jest dla dzieci

Drodzy Rodzice,

czy słyszeliście już o kampanii społecznej Rodzina Jest dla Dzieci?

Prowadzi ją Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Łodzi, a jej celem jest promowanie rodzicielstwa zastępczego oraz wspieranie dzieci po przejściach i rodzin biologicznych, które znalazły się w kryzysie.

W łódzkich domach dziecka mieszka obecnie ponad 500 dzieci. To m.in. dla nich kampania szuka rodzin zastępczych oraz wolontariuszy wspierających ich rozwój.

Jej pracownicy starają się dotrzeć do jak największej liczby łodzian, by opowiedzieć, dlaczego warto pomagać dzieciom zostając rodziną zastępczą, wolontariuszem lub darczyńcą.

Dotarcie do kilkuset tysięcy mieszkańców Łodzi to duże wyzwanie. Dlatego kampanię wspierają m.in. łódzkie szkoły/przedszkola, które przekazują ulotki rodzicom oraz zapraszają jej przedstawicieli na zebrania z rodzicami.

Może Wy również chcecie dołączyć do grona osób pomagających dzieciom po przejściach? Jeśli chcecie wiedzieć więcej, wejdźcie na www.rodzinajestdladzieci.pl lub dzwońcie pod numer 506 980 979.

Biedronki na “tropie” – Łódź Bajkowa

Nasze Biedronki podjęły się bardzo odpowiedzialnego zadania, a mianowicie: będą w tym roku szkolnym podążać szlakiem „Bajkowych postaci” . Chcemy odwiedzić 9 pomników, rozmieszczonych w naszym mieście, przedstawiających postacie z bajek i zebrać wszystkie pieczątki, potwierdzające nasze osiągnięcie.

W minionym miesiącu dzieci z grupy „Biedronek” odszukały pomnik Pingwina Pik-Poka oraz Maurycego i Hawranka.

Aby dotrzeć do obu tych pomników dzieci po raz pierwszy wybrały się na wycieczkę tramwajem . Przedszkolaki bardzo dzielnie zachowywały się w środkach komunikacji jak
i podczas spaceru. Kiedy dotarliśmy pod ZOO okazało się, że z powodu przebudowy ogrodu pomnik Maurycego i Hawranka został schowany i wróci na swoje miejsce dopiero po skończonym remoncie. Pieczątkę na swoim albumie otrzymaliśmy, a do pomnika jeszcze wrócimy wiosną. Korzystając z okazji, że byliśmy już pod ZOO postanowiliśmy wejść do ogrodu. Dzieciaki mogły nakarmić tam kozy, obejrzeć: lemury, sowy,  orły
i jeszcze inne zwierzątka .

Przed nami jeszcze 7 postaci bajkowych.

Oczywiście w ramach tego zadania musimy jeszcze stworzyć do końca listopada, portfolio „Plastusia”. Na razie poznaliśmy postać Plastusia, słuchając codziennie fragmentu książeczki Marii Kownackiej, obejrzeliśmy również kilka odcinków tej bajki.

 

 

Kalendarz listopadowy

W listopadzie w naszym przedszkolu m.in:

 • 5 listopada (wtorek)  na  godz. 9:00  do grupy Skrzatów przyjadą studenci stomatologii na pogadankę i „przegląd” stomatologiczny – dla 6 – latków, których rodzice wyrazili zgodę na badanie.
 • 6 listopada (środa) w godz.15:00 – 17:00 – konsultacje indywidualne dla Rodziców z psychologiem.
 • 7 listopada (czwartek) na godz.11:00 Misie jadą tramwajem do Teatru Wielkiego na „Operę na poduchach”.
 • 12 listopada (wtorek) na godz. .9:30 Biedronki jadą tramwajem do Białej Fabryki  na warsztaty plastyczne „Co słychać pod wodą?”.
 • 15 listopada (piątek) na godz. 10:00 Misie idą do Manufaktury na ściankę wspinaczkową.
 • 19 listopada (wtorek) na godz.9:00  Skrzaty jadą do sali widowiskowej Politechniki Łódzkiej na przedstawienie ”Odkrywca” w ramach projektu „W krainie teatru”.
 • 19 listopada (wtorek) w godz. 13:00 – 14:30 – warsztaty teatralne w ramach ogólnopolskiego projektu „W krainie teatru”.
 • 20 listopada (środa) w godz.9:00 – 10:30 – warsztaty teatralne w ramach ogólnopolskiego projektu „W krainie teatru”.
 • 21 listopada (czwartek) o 9:50 – Skrzaty wychodzą do SP nr 36 na warsztaty.
 • 26 listopada (wtorek) w godz. 13:00 – 14:30 – warsztaty teatralne w ramach ogólnopolskiego projektu „W krainie teatru”.
 • 29 listopada (piątek godz.10:00 – wróżby andrzejkowe dla dzieci – spotkanie z wróżką Olą J.
 • 29 listopada (piątek) godz.12:30 – koncert p. Uli Pakuły ”Czy znasz te numery”.

Ze względu na zmienną aurę bardzo proszę o ubranie dzieci stosownie do pogody, a także śledzenie ogłoszeń co do godzin wyjścia na poszczególne wydarzenia konkretnych grup.

Program regionalny „Dziecko aktywnym mieszkańcem Małej Ojczyzny ”

W tym roku szkolnym nasze przedszkole bierze udział w drugim etapie programu regionalnego pt: „Dziecko aktywnym mieszkańcem Małej Ojczyzny

Przez cały ubiegły rok przedszkolaki zdobywały wiedzę nt: dzielnicy , w której znajduje się nasze przedszkole czyli nt: Polesia.

Obecnie założenia są takie aby kontynuować ten temat,  ale dodatkowo rozszerzać  wiadomości nt: całej Łodzi.

Pierwsze zadanie jakie będziemy realizować dotyczy „Bajkowej Łodzi”.

W naszym mieście są pomniki postaci ze znanych bajek ( jest ich 9).  Chcemy przybliżyć naszym dzieciom niektóre bajki i odwiedzić pomniki podczas spacerów i wycieczek. W każdym miejscu na bajkowym szlaku otrzymuje się pieczątkę. Kiedy zbierze się wszystkie to można otrzymać  – odznakę

Najbardziej jednak skupimy się na postaci PLASTUSIA – stworzymy jego portfolio . Naszym celem jest poznanie tej postaci, skąd pochodzi, kto ją stworzył,

poznanie książeczki, wysłuchanie fragmentów bajek.

Jeżeli macie Państwo w domu coś co mogłoby wzbogacić nasze źródła informacji to prosimy o przekazanie tego nauczycielkom .

Może zorganizujemy wystawę, może odkryjemy jakąś tajemnicę związaną z tą bajkową postacią  ???

A może jest chętny Rodzic, który zająłby się stroną techniczną i pomógł nam przy wykonaniu tego portfolio ??

Z góry serdecznie dziękuję za wszelkie nawet najdrobniejsze formy zaangażowania.

Pozdrawiam 

                                                                                                                                                                                       Koordynator projektu – Ewa Mikołajczyk