Podziękowania

Wszystkim rodzicom i pracownikom przedszkola za włączenie się do akcji promującej 100- lecie Odzyskania Niepodległości: „100 czekolad…”  , „100 ciekawych miejsc w Polsce”

 • Pani  Marcie Sz. – mamie Eli i Jurka , za uszycie niesamowicie pięknego plecaczka – który otrzymał Łodziaczek jako pamiątkę po wizycie w naszym przedszkolu;
 • Tacie Eli i Jurka – Panu Piotrowi G. za wspaniałe zdjęcia ciekawych miejsc w Łodzi, znajdujących się w naszej okolicy;
 • Rodzicom Eli i Jurka za podarowanie 100 cebulek krokusów;
 • Panu Łukaszowi W. oraz Panu Markowi F. – za przyniesienie kartonów, które wykorzystaliśmy do stworzenia scenografii w naszym przedstawieniu;
 • Tacie Mirona W – za włączenie się w przygotowanie makiety budynku naszego przedszkola;
 • Mironowi z gr. III – za przekazanie do przedszkola wielu gier i układanek.
Zaszufladkowano do kategorii Wszyscy

Kilka słów o programie regionalizmu realizowanym przez nasze przedszkole…

W październiku odwiedził nas Łodziaczek – maskotka, wędrująca po łódzkich przedszkolach realizujących projekt regionalizmu. W ramach tego projektu dzieci mają za zadanie dowiedzieć się jak najwięcej o naszym mieście, poznać jego historię, kulturę, atrakcyjne miejsca.

Podczas pobytu w naszym przedszkolu, Łodziaczek uczestniczył w Balu Jesieni, poznał nasz ogród oraz oglądał zajęcia Starszaków. Na koniec dzieci z gr. III odwiozły maskotkę do PM 199, które również tak jak i my jest na Polesiu.

Zaszufladkowano do kategorii Wszyscy

DLA SKRZATÓW

Dzieci z gr. III mają zaszczyt zaprosić swoich rodziców, opiekunów

na przedstawienie pt „Domeczek”.

W przedstawieniu tym wystąpią wszystkie Skrzaty

Premiera tego wydarzenia nastąpi 23 listopada o godz. 16:45

Serdecznie zapraszamy!!!

P.S.

Prosimy o przygotowanie dla dzieci czarnego stroju:

Dla dziewczynek – czarne koszulki i czarne getry

Dla chłopców – czarne koszulki i czarne spodnie

A tak świętujemy 100 rocznicę odzyskania niepodległości

Z tej okazji zorganizowaliśmy w przedszkolu dwie akcje:

– 100 czekolad dla dzieci z Domu Dziecka oraz

– 100 ciekawych miejsc w Polsce.

HURA !!!! – dzięki Państwa hojności i wrażliwości na potrzeby innych udało się zebrać 100  a nawet więcej czekolad.

Serdecznie dziękujemy i cieszymy się, że jesteście Państwo z nami w takich sytuacjach, dzięki Waszemu zaangażowaniu udało się  zrealizować zamierzony cel.

Pod koniec października pojawił się kolejny pomysł na uczczenie Święta Niepodległości, otóż rodzice Eli i Jurka przynieśli do przedszkola 100 cebulek krokusów. Postanowiliśmy zasadzić je na dziedzińcu przedszkola i mamy kolejną akcję 100 krokusów na 100 rocznicę !!!!

Dzięki temu pomysłowi udało się połączyć kilka bardzo ważnych aspektów wychowawczych, otóż nie tylko rozwijamy postawy patriotyczne ale także zainteresowania przyrodnicze, poza tym dbamy o to aby wokół nas było pięknie
i estetycznie. Wiosną gdy  krokusy zakwitną będzie wokół przedszkola kolorowo
co z pewnością  spodoba się wszystkim.

Zaszufladkowano do kategorii Wszyscy

Kalendarz listopadowy

W listopadzie w naszym przedszkolu m.in:

 • 9  listopada (piątek)  w godzinach 9:00 – 10:30 odbędą się prelekcja – interaktywna nt.:”Woda wraca” poprowadzona przez pracownika de edukacji GOŚ – u.
 • 9 listopada (piątek) o godz.11:11 – włączamy się do ogólnopolskiego bicia rekordu śpiewania hymnu Polski.
 • 19 listopada (poniedziałek) w godzinach 9:00 – 11:45 we wszystkich grupach wiekowych poprowadzone zostaną warsztaty sensoryczne – warsztaty poprowadzi „Kraina gagatka”.

Prosimy na ten dzień koniecznie przygotować zestaw ubrań na przebranie dla każdego z dzieci (będą eksperymentować z mąką, kaszami, farbami i różnego rodzaju tworzywami). Koszt zajęć 11 zł od dziecka.

 • 30 listopada (piątek) godz.10: 00 – 12:00 będzie pełnić w grupie Biedronek pani psycholog – na obserwacji dzieci.
 • W listopadzie planujemy także wyjście do Manufaktury na ściankę wspinaczkową. Terminy będą podane w odrębnym ogłoszeniu.
Zaszufladkowano do kategorii Wszyscy

Podziękowania

– mamie Malwinki z gr. III – za kolorowanki

– mamie Nicoli z gr. III – za papier ksero

– mamie Julki Cz. z gr. III – za zorganizowanie wspaniałych zajęć z zakresu majsterkowania w Castoramie

– tacie Franka S. – za pomoc w przywiezieniu do przedszkola prac wykonanych przez dzieci podczas zajęć w Castoramie

Edukacja regionalna – Skrzaty

W gr III w obecnym roku szkolnym realizowany jest projekt z zakresu edukacji regionalnej. Poprzez różnorodne działania i zabawy dzieci będą zdobywały wiedzę nt. naszego miasta. Pierwszym etapem było poznawanie naszego budynku przedszkolnego oraz naszego osiedla.Dzieci wiedzą, że nasze przedszkole mieści się w willi, ma numer 54
a ulica, przy której się mieści to Wólczańska.

Dzięki wsparciu rodziców Eli i Jurka dzieci podążały szlakiem pobliskich ulic w celu odkrywania ciekawych miejsc. Po powrocie do przedszkola dzieci zaznaczały te miejsca na wspólnej mapie. Udało nam się zlokalizować: Pałac Kellera („Pałac czarnoksiężnika” na ulicy Gdańskiej), Akademię Muzyczną, Teatr Arlekin, Muzeum Sztuki oraz willę zwaną „Szuflandią”.

Bardzo dziękujemy pani Marcie Sz. oraz panu Piotrowi G. – za przygotowanie planu naszego osiedla wraz z modelami miejsc, które warte są uwagi i znajdują się w pobliżu.

W tym miesiącu tworzymy również model naszego przedszkola, zachęcamy Rodziców naszych wychowanków do włączenia się w prace nad tym dziełem.

Kalendarz październikowy

W październiku w naszym przedszkolu m.in:

 • 11 października (czwartek)  w godzinach 9:30 – 13:00 odbędą się badania przesiewowe przeprowadzone przez logopedę z PPP nr 5.Badaniem zostaną objęte wszystkie dzieci.
 • 12 października (piątek) godz.10:15 – audycja baletowa „Kulisy baletu”.
 • 15 października (poniedziałek) na godz.13:00 zapraszamy Rodziców Biedronek na uroczystość pn: ”Pasowanie na przedszkolaka”.
 • 19 października (piątek) godz.12:30 – koncert z muzyką na żywo w wykonaniu „Bergamutki”.
 • 23 października (wtorek) godz.10:00 – Bal jesieni. Prosimy Rodziców o przygotowanie strojów dla dzieci związanych z jesienią.
 • 24 października (środa) w godz. 9:00 – 11:00 w grupie Skrzatów studenci Uniwersytetu Medycznego przeprowadzą pogadankę i zajęcia z zakresu edukacji stomatologicznej, wraz z praktycznymi zajęciami – przegląd jamy ustnej dla chętnych dzieci (pod kierunkiem Opiekuna z ramienia uczelni).

Kalendarz wrześniowy

 • 18 września (wtorek) Skrzaty jadą tramwajem do Castoramy (na godz.10:00) gdzie wezmą udział  warsztatach z serii “Majstarkowo”.
 • 20 września (czwartek) – Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka . O godz.10:00 rozpoczną się zabawy, konkursy, animacje dla wszystkich dzieci w ogrodzie przedszkolnym prowadzone przez animatorów Fundacji For ART. Przewidujmy także dla dzieci drobne upominki.
 • 21 września (piątek) Misie i Skrzaty odwiedzą teatr Arlekin gdzie obejrzą nową bajkę pt. “Przygody Misia Rymcimci”. Bajka zaczyna się o 11:00, wyjście 10:30.
 • 27 września (czwartek) o godz.16:30 – zapraszam Radę Rodziców na zebranie organizacyjne – miejsce gabinet dyrektora.
 • 28 września (piątek) – 12:30 koncert muzyczny p. Uli Pakuły pt:“Ważne zasady”.