Kalendarz lutowy

W lutym w naszym przedszkolu m.in.:

• 5 luty (poniedziałek)  od godz. 9:30  – 11:45 – warsztaty ekologiczne prowadzone przez pracowników MPO  – poczynając od Biedronek kolejno we wszystkich grupach
  • 9 lutego (piątek) godz.9:30 – objazdowe kino „Zimowe zabawy”.
  • 12 lutego (poniedziałek) od 9:30 w grupie Skrzatów – „przesłuchania muzyczne” – nauczyciel ze szkoły muzycznej na Sosnowej poszukiwać będzie muzycznych talentów J
  • 13 lutego (wtorek) o 10:00 zaczynamy bal karnawałowy. Prosimy o przebranie dzieci.
  • 14 lutego (środa) na godz. 10:00 Misie wychodzą doPlanetarium do EC1.
  • 14 lutego (środa) na godz. 10:30 Skrzaty wychodzą do Muzeum Geologicznego na wystawę „Minerały i skały”.
  • 16 lutego (piątek) godz. 9:30 – koncert Bergamutki „ Koncert karnawałowo – psotny”.
  • 21 lutego (środa) na godz. 10:00 Misie wychodzą do Filharmonii na zajęcia pod tytułem „Magiczna literka E- ekologia”.
  • 21 lutego (środa) na godz. 10:45 Skrzaty pojadą tramwajem na warsztaty do Muzeum Włókiennictwa – warsztat pt.: ”AKCJA APLIKACJA” Czy aplikacja w dzisiejszych czasach funkcjonuje tylko
    w smartfonie? A co powiecie na aplikacje analogową? A co dziwniejsze aplikację wykonaną z tkanin, guzików, wełny czy nici? Wbrew pozorom nie jest to aż tak nieprawdopodobne. Na warsztacie odczarujemy dzisiejsze znaczenie słowa APLIKACJA, stworzymy pejzaże, portrety, martwe natury, nie używając żadnych zdobyczy współczesnej techniki!
  • 23 lutego (piątek) godz.12:30 – koncert p. Uli Pakuły „Kosmiczne spotkanie”.
  • 27 luty (wtorek) 16:30 – kolejny wieczorek poetycki.
  • 28 luty (środa) na 10:30 Biedronki i Misie pojadą tramwajem na warsztaty do Muzeum Włókiennictwa.

Biedronki warsztat pt. : ”STUK! STUK! STUK! TAK DZIAŁA DRUK” Nauczymy się rozpoznawać przedmioty po kształtach
i śladach, jakie zostawiają na płaszczyźnie. Używając cebuli, zgniecionej gazety, czy własnoręcznie zrobionej matrycy zadrukujemy powierzchnię tworząc niepowtarzalne wzory. Uwaga, warsztat brudzący! Tak piszą organizatorzy prosimy ubrać dzieci na możliwość zabrudzenia ubrań!

Misie warsztat pt.: „nie LEN się w muzeum” – Czy len się leni? Czy sam się rozpleni? Czy zmultiplikuje się w muzeum przestrzeni? Na warsztacie z pewnością lenić się nie będziemy! Zaczniemy wyprawą na Kresy, gdzie siejąc, międląc, czesząc i kręcąc, poznamy len od podszewki, a używając metody kopiuj-wklej stworzymy prace inspirowane tkaninami wileńskimi.