Edukacja regionalna – Skrzaty

W gr III w obecnym roku szkolnym realizowany jest projekt z zakresu edukacji regionalnej. Poprzez różnorodne działania i zabawy dzieci będą zdobywały wiedzę nt. naszego miasta. Pierwszym etapem było poznawanie naszego budynku przedszkolnego oraz naszego osiedla.Dzieci wiedzą, że nasze przedszkole mieści się w willi, ma numer 54
a ulica, przy której się mieści to Wólczańska.

Dzięki wsparciu rodziców Eli i Jurka dzieci podążały szlakiem pobliskich ulic w celu odkrywania ciekawych miejsc. Po powrocie do przedszkola dzieci zaznaczały te miejsca na wspólnej mapie. Udało nam się zlokalizować: Pałac Kellera („Pałac czarnoksiężnika” na ulicy Gdańskiej), Akademię Muzyczną, Teatr Arlekin, Muzeum Sztuki oraz willę zwaną „Szuflandią”.

Bardzo dziękujemy pani Marcie Sz. oraz panu Piotrowi G. – za przygotowanie planu naszego osiedla wraz z modelami miejsc, które warte są uwagi i znajdują się w pobliżu.

W tym miesiącu tworzymy również model naszego przedszkola, zachęcamy Rodziców naszych wychowanków do włączenia się w prace nad tym dziełem.