Biedronki na “tropie” – Łódź Bajkowa

Nasze Biedronki podjęły się bardzo odpowiedzialnego zadania, a mianowicie: będą w tym roku szkolnym podążać szlakiem „Bajkowych postaci” . Chcemy odwiedzić 9 pomników, rozmieszczonych w naszym mieście, przedstawiających postacie z bajek i zebrać wszystkie pieczątki, potwierdzające nasze osiągnięcie.

W minionym miesiącu dzieci z grupy „Biedronek” odszukały pomnik Pingwina Pik-Poka oraz Maurycego i Hawranka.

Aby dotrzeć do obu tych pomników dzieci po raz pierwszy wybrały się na wycieczkę tramwajem . Przedszkolaki bardzo dzielnie zachowywały się w środkach komunikacji jak
i podczas spaceru. Kiedy dotarliśmy pod ZOO okazało się, że z powodu przebudowy ogrodu pomnik Maurycego i Hawranka został schowany i wróci na swoje miejsce dopiero po skończonym remoncie. Pieczątkę na swoim albumie otrzymaliśmy, a do pomnika jeszcze wrócimy wiosną. Korzystając z okazji, że byliśmy już pod ZOO postanowiliśmy wejść do ogrodu. Dzieciaki mogły nakarmić tam kozy, obejrzeć: lemury, sowy,  orły
i jeszcze inne zwierzątka .

Przed nami jeszcze 7 postaci bajkowych.

Oczywiście w ramach tego zadania musimy jeszcze stworzyć do końca listopada, portfolio „Plastusia”. Na razie poznaliśmy postać Plastusia, słuchając codziennie fragmentu książeczki Marii Kownackiej, obejrzeliśmy również kilka odcinków tej bajki.

 

 

Możliwość komentowania jest wyłączona.