Biedronki na “tropie” – Łódź Bajkowa

Nasze Biedronki podjęły się bardzo odpowiedzialnego zadania, a mianowicie: będą w tym roku szkolnym podążać szlakiem „Bajkowych postaci” . Chcemy odwiedzić 9 pomników, rozmieszczonych w naszym mieście, przedstawiających postacie z bajek i zebrać wszystkie pieczątki, potwierdzające nasze osiągnięcie.

W minionym miesiącu dzieci z grupy „Biedronek” odszukały pomnik Pingwina Pik-Poka oraz Maurycego i Hawranka.

Aby dotrzeć do obu tych pomników dzieci po raz pierwszy wybrały się na wycieczkę tramwajem . Przedszkolaki bardzo dzielnie zachowywały się w środkach komunikacji jak
i podczas spaceru. Kiedy dotarliśmy pod ZOO okazało się, że z powodu przebudowy ogrodu pomnik Maurycego i Hawranka został schowany i wróci na swoje miejsce dopiero po skończonym remoncie. Pieczątkę na swoim albumie otrzymaliśmy, a do pomnika jeszcze wrócimy wiosną. Korzystając z okazji, że byliśmy już pod ZOO postanowiliśmy wejść do ogrodu. Dzieciaki mogły nakarmić tam kozy, obejrzeć: lemury, sowy,  orły
i jeszcze inne zwierzątka .

Przed nami jeszcze 7 postaci bajkowych.

Oczywiście w ramach tego zadania musimy jeszcze stworzyć do końca listopada, portfolio „Plastusia”. Na razie poznaliśmy postać Plastusia, słuchając codziennie fragmentu książeczki Marii Kownackiej, obejrzeliśmy również kilka odcinków tej bajki.