Kampania Rodzina jest dla dzieci

Drodzy Rodzice,

czy słyszeliście już o kampanii społecznej Rodzina Jest dla Dzieci?

Prowadzi ją Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Łodzi, a jej celem jest promowanie rodzicielstwa zastępczego oraz wspieranie dzieci po przejściach i rodzin biologicznych, które znalazły się w kryzysie.

W łódzkich domach dziecka mieszka obecnie ponad 500 dzieci. To m.in. dla nich kampania szuka rodzin zastępczych oraz wolontariuszy wspierających ich rozwój.

Jej pracownicy starają się dotrzeć do jak największej liczby łodzian, by opowiedzieć, dlaczego warto pomagać dzieciom zostając rodziną zastępczą, wolontariuszem lub darczyńcą.

Dotarcie do kilkuset tysięcy mieszkańców Łodzi to duże wyzwanie. Dlatego kampanię wspierają m.in. łódzkie szkoły/przedszkola, które przekazują ulotki rodzicom oraz zapraszają jej przedstawicieli na zebrania z rodzicami.

Może Wy również chcecie dołączyć do grona osób pomagających dzieciom po przejściach? Jeśli chcecie wiedzieć więcej, wejdźcie na www.rodzinajestdladzieci.pl lub dzwońcie pod numer 506 980 979.