Dla tych, którzy nie są przypisani do naszej grupy przedszkolnej na FC

Drodzy Rodzice,

Minął pierwszy tydzień kwarantanny w naszym przedszkolu. Niestety musimy pozostać w domach dłużej. Dlatego też zapraszamy Państwa oraz dzieci do Naszego Wirtualnego Przedszkola.

Zacznijmy od zastanowienia się i refleksji: kiedy Wasze dzieci będą miały ochotę się bawić (rano, do południa, popołudniu)? Kiedy będziecie mogli poświęcić im czas?

Zachęcamy do wypracowania domowych rytuałów i opracowania planu dnia. Zapewne ułatwią one pracę rodzicom (jeśli pracują zdalnie) i ułatwią wykonywanie obowiązków, które trzeba wykonać. A dzieci będą wiedziały, kiedy będzie czas na wspólną zabawę i nie będą jak osiołek ze Shreka ciągle pytać „Daleko jeszcze?”, „Długo jeszcze?”.

Chcąc pomóc w zorganizowaniu czasu proponujemy, aby ten tydzień minął pod hasłem„Witaj zielona wiosno”.

Zgodnie z tematyką będziemy zamieszczały propozycje zabaw, zajęć, literatury, kart pracy, linki do bajek czy filmików.

Poniedziałki poświęcimy na rozwijanie mowy i myślenia. Będziemy również utrwalać słownictwo i uczyć się rozmawiać po angielsku.

We wtorek będziemy działać plastycznie. Zawsze dzień wcześniej powiemy co będzie nam potrzebne do zabawy.

W środę będziemy kodować, rozkodowywać i bawić się matematyką.

Czwartek będzie poświęcony na ruch, a przy okazji poruszymy tematy zdrowia i ekologii. ⛹️‍♀️‍⚽️

W piątek taniec i śpiew. Zabawy muzyczno – ruchowe i muzyka.

Będzie również konkurs z nagrodami niespodziankami, ale o nim w przyszłym tygodniu.

Taki jest nasz plan. Serdecznie zapraszamy do współpracy. Dzielcie się proszę z nami Swoimi spostrzeżeniami i uwagami. Wy odbieracie to wszystko trochę z innej perspektywy, nam mało znanej. Czekamy na odzew czy to co robimy Wam odpowiada.

Zachęcamy do kontaktu e-mail z nauczycielkami poszczególnych grup od poniedziałku do piątku. Do godziny 17:00 postaramy się na nie odpisywać.

p. Ewa – e.mikolajczyk@pm54.elodz.edu.pl

p. Małgosia – m.stroinska@pm54.elodz.edu.pl

p. Madzia – ma.hibner@pm54.elodz.edu.pl

p. Ola – Aleksandra@pm54.elodz.edu.pl

p. Marta – m.pocalujew@pm54.elodz.edu.pl

p. Dyrektor – m.bulacinska@pm54.elodz.edu.pl

Pozdrawiamy Was Drodzy Rodzice i Kochane Dzieciaki!