Nie zapominamy o logopedii :-)

Dzisiaj będzie coś dla starszych dzieci 🙂

Otóż, utrwalanie wymowy głoski „ l ” oraz  „ ż ” (Drogi Rodzicu sprawdź na jakim etapie terapii jest Twoje dziecko w zeszycie do logopedii. To właśnie tam polecam umieszczać materiały, które Twoje dziecko otrzymuje na terapii do pracy w domu.)

W załączkiku zamieszczam materiał zawierający karty do gry utrwalającej artylulację odpowiednio – głoski „ l ” lub „ ż ”. Karty rozdajemy wśród graczy. Wybrana osoba rozpoczyna grę, wykładając kartę i odczytując zdania i nazwy obrazków przedstawionych na karcie – pamiętajmy przy tym o właściwej artykulacji (język na magicznej górce za górnymi zębami :)). Osoba, która ma kartę z obrazkiem wymienionym przez pierwszego gracza, kontynuuje grę. Ten, kto pierwszy pozbędzie się wszystkich kart, wygrywa 🙂

Ważne !!!
Nie zapomnijcie dobrze rozgrzać Swoich buziek ćwiczeniami artykulatorów, które zamieściłam w poprzednim poście. Przed ćwiczeniami musimy zrobić porządną rozgrzewkę 🙂 ja-mam-głoska- “l”

ja-mam-głoska-“ż”

Powodzenia życzę – Justyna:)

Możliwość komentowania jest wyłączona.