Religia dla Skrzatów

Katecheza Eucharystia miłości –Wielki Czwartek.
Jak już wam wspomniałam Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień.      Dlaczego on jest taki  wielki ?  Wiele osób mówi , że zbliżające się Święta Wielkanocne to święta   najważniejsze w roku . Dlatego w kolejnych katechezach  będziemy odkrywać
i rozumieć  wielkość Świąt Wielkanocnych.
Dzisiaj zatrzymajmy się nad tymi wydarzeniami, które miały miejsce w Wieczerniku.                                                                                                                           Wieczernik według tradycji chrześcijańskiej to  sala, gdzie odbyła się Ostatnia Wieczerza . Właśnie tam Pan Jezus spotkał się po raz ostatni ze swoimi uczniami.  Tylko Jezus wiedział , że to ostatnia Jego kolacja z uczniami. Dlatego chciał im powiedzieć i dać coś najważniejszego , jakby samego siebie. Jezus nazwał ich ukochanymi przyjaciółmi i wziął misę z wodą , by umyć im nogi jak najmilszy sługa. To był wzór, żeby oni też tak sobie służyli i tak siebie kochali.                                                                                               Apostołowie nie rozumieli tego do końca, nawet Piotr i nawet Jan przytulony do Jezusa . Zwłaszcza Judasz miał ukryte złe myśli, z którymi poszedł sobie w noc, by potem Jezusa zdradzić. Jezus chciał na pożegnanie …poczęstować ich sobą samym. Dlatego wziął chleb i powiedział, żeby jedli, bo to jest już Jego Ciało. A potem o winie powiedział, że to już jest Jego Krew, by ją pili. Zrobili to posłusznie, ale chyba nie rozumieli. Dopiero długo potem zrozumieli, że to była pierwsza Msza święta, a oni stali się kapłanami.                     To dzięki kapłanom  Pan Jezus może być wszędzie z nami w Chlebie i w Winie,  goszcząc nas i częstując jak najukochańszych gości.                                                        Zadanie: Kiedy będziesz na Mszy świętej pomyśl, że ona jest pełna Jezusowej  Miłości.                                                                                                                                   Posłuchaj i spróbuj się nauczyć pieśni ”Ofiaruję Tobie Panie Mój” –podaję link do pieśni    https://www.youtube.com/watch?v=Pdhg49qAYCw                                                                                 Pokoloruj załączony obrazek. ostatnia-wieczerza

Możliwość komentowania jest wyłączona.