Dla Skrzatów – porcja religii

Katecheza                                                                                                                                Święta Maria  Magdalena –ta , która pierwsza ujrzała Zmartwychwstałego.                                                                                                              W ostatnim czasie świętowaliśmy Wielkanoc .                                                        Świętowaniem cieszymy  serca , brzuchy i nasze dusze. Bez świętowania byłoby smutno , nudno i obco. Czy  wiesz z jakiego  powodu  radowaliśmy  i cieszyliśmy  się w  Wielkanoc?                                                                                                                   Pomyśl i powiedz to swoim bliskim.  Ewangelia świętego Jana pięknie opisuje to ważne zdarzenie . Mówi nam , że Bóg wybrał  światków , którzy mają zanieść świadectwo o tym co się dokonało innym ludziom. Dziś wam o tym opowiem. Gdy wczesnym rankiem  Maria Magdalena  szła do Jezusowego grobu , widziała wszystko w kolorze nocy i smutku  . A tam …niespodzianka! Błysnęło  słońce i oświetliło grób – otwarty i pusty ! „Jak to ?- pomyślała Maria Magdalena .-Nie dość , że Jezus umarł , to jeszcze zniknęło Jego ciało ? I nawet nie mogę Go olejkiem pachnącym posmarować? I może już nigdy Go nie zobaczę?, ”. Jeśli tak pomyślała ,  to i zapłakała  , więc widziała wszystko przez łzy w oczach- i grób , i ogród , i jeszcze kogoś  . Pomyślała , że to ogrodnik, więc spytała, czy on nie wie, co się z ciałem Jezusa stało. Wtedy usłyszała  , jak ten ktoś mówi jej po imieniu „Mario…”.              Przetarła więc oczy i rozpoznała … Jezusa . Całkiem żywego  ! Chciała uchwycić Jezusa za stopy , zatrzymać , nie oddać GO –  nikomu!  Ale Jezus powiedział :”Nie zatrzymuj  Mnie „…No tak , radością trzeba się dzielić , a nie zatrzymywać ją sobie .Trzeba tą cudowną nowinę  nieść do tych tak zapłakanych , jakby z Jezusem  wszystko umarło. I ją, Marię Magdalenę , o zaniesienie im tej nowiny poprosił Jezus .Przecież to ona pierwsza widziała Pana ! Pierwsza po Aniołach , niech więc biegnie jak na skrzydłach ze łzami radości i opowiada . A my też – tak jak  ona.
Zadanie : Posłuchaj piosenki o Świętach Wielkanocnych: https://www.youtube.com/watch?v=OCmZrAz3t-U Na podstawie  usłyszanej piosenki  wymień znaki Świąt Wielkanocnych .                                                                                                           Pokoloruj załączony obrazek.jezus-ukazuje-sie-marii-magdalenie-po-zmartwychwstaniu

Możliwość komentowania jest wyłączona.