Religia dla Skrzatów

Katecheza                                                                                                                                                                       Czarna Madonna z Częstochowy.                                                                                             Chrześcijanie kochają Maryję ,Matkę Jezusa i zawsze okazywali i okazują  Jej miłość,i ogromną cześ .W każdym kraju chrześcijańskim istnieją sanktuaria i obrazy,które przyciągają miliony wiernych  . Opowiadania i legendy z nimi związane często nie mają podstaw historycznych,jednak świadczą zawsze w sposób bardzo ludzki o znaczeniu jakie ma nabożeństwo do Madonny w przybliżaniu ludzi do Jezusa i w udzielaniu pomocy ludziom. Do takich miejsc jeździmy,żeby się pomodlić i być blisko Matki Bożej.        Wycieczkę do takich miejsc nazywamy pielgrzymką.Można  na pielgrzymkę jechać,autobusem, samochodem,można iść pieszo  . Można to czynić w grupie lub indywidualnie.Miejsca do których pielgrzymujemy nazywamy sanktuariami. Dla Polaków  szczególnym  miejscem  spotkania z Matką Bożą jest sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej  Górze w Częstochowie. Posłuchajcie jak Maryja  sama  wybrała  to miejsce , gdzie zamieszkała : „ Mama  z trzema bliznami „. https://www.youtube.com/watch?v=WJcizEcjMqE&feature=share&fbclid=IwAR2YpfmiJ9JwNkfFcZnqoevFT2CLZ8LCxDG0gGwGI_ZMTPKg9ohKz8rgE-g                                                                                                                                              Król Jan Kazimierz docenił opiekę Matki Boskiej i 1 kwietnia 1656 r. złożył uroczyste ślubowanie w Katedrze Lwowskiej,oddając kraj pod Jej władanie .Od tej chwili Maryja stała się patronką i Królową Polski . Święto Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski  ustanowił papież Benedykt XV w 1920 r.na prośbę polskich biskupów po odzyskaniu przez Polskę  niepodległości w 1918 r. Święto  Najświętszej Maryi Panny  Królowej Polski obchodzimy 3 maja. Niektórzy z was byli już na takiej pielgrzymce,ci , którzy jeszcze nie byli to pojadą  do jednego z sanktuariów maryjnych w Polsce,po Pierwszej Komunii Świętej  z całą klasą . Zadania : Zaśpiewaj pieśń: „ Po górach , dolinach”.   https://www.youtube.com/watch?v=44g5nPdfDYs                                                                                                                                     Obejrzyj film : „Królowa z Jasnej Góry”. https://www.youtube.com/watch?v=t-cuHEYk-kk  Pokoloruj załączoną kolorowankę .  religia-11-kopia

Możliwość komentowania jest wyłączona.