Logopedia

Kląskanie – szybkie i efektywne ćwiczenie języka, które przynosi wiele dobrego dla aparatu artykulacyjnego! Dzieciaki uwielbiają naśladować tupot kopyt galopującego konia – niech zatem to będzie dzień kląskania 🙂

Konie i kucyki to piękne zwierzęta. W załącznikach poniżej znajdują się kolorowanki z ich postaciami.  Niech Wasze pociechy podczas ich ubarwiania starają się kląskać, jak najdłużej i najpiękniej tylko umieją – dokładnie tak jak robiły to na zajęciach logopedycznych w przedszkolu 🙂

Kolorowanie wbrew pozorom jest niezwykle rozwijającym zajęciem. Nie tylko uspokaja, ale także (i przede wszystkim!) pozytywnie wpływa na zdolności manualne ręki, jej motorykę oraz poprawia ruchy precyzyjne – co jest powiązane także z mową. Bowiem obszary w mózgu odpowiadające za ruchy ręki znajdują się w bliskiej lokalizacji z ośrodkami odpowiadającymi za ruchy artykulacyjne i mowę. Zatem starajmy się na co dzień dostarczać dzieciom wiele zajęć i zabaw rozwijających motorykę, zarówno tę małą jak i dużą. Może to być układanie puzzli, czy kloców, wspomniane kolorowanie, ale także wykonywanie zwyczajnych obowiązków domowych, takich jak wspólne sprzątanie, czy lepienie pierogów 🙂 Angażujmy całe ciało – w końcu w zdrowym ciele zdrowy duch 🙂

Zachęcam do zapoznania się z ciekawymi, a zarazem ważnymi informacjami dotyczącymi kląskania w artykule mieszczącym się w linku poniżej:

https://logopedarybka.pl/proste-cwiczenie-ktore-da-twojemu-dziecku-wiecej-niz-myslisz/

Zachęcam także do skorzystania z tygodniowego kalendarza ćwiczeń logopedycznych. Każdego dnia są one zupełnie inne, lecz tak samo rozwijające:

https://view.genial.ly/5e7b2eb62263100e13ddeec6/horizontal-infographic-review-ewelina-skolozdrzy-cwiczenia

Logozabawy dla najmłodszych:
https://www.youtube.com/watch?v=q6fqaaZG1ug

konik-kolorowanka konik-kolorowanka2 konik-kolorowanka3 konik-kolorowanka4 konik-kolorowanka5

Powodzenia 🙂

 

Możliwość komentowania jest wyłączona.