Działania plastyczne na dziś

 …Najlepiej jest u mamy
to każde dziecko wie.
Najlepiej jest u mamy,
gdy smutno ci i źle!
Choć przygód wciąż szukamy
poznawać chcemy świat,
najlepiej jest u mamy,
tu każdy wraca rad !

Posłuchajcie bajki „Dobra to chatka, gdzie mieszka matka”
https://www.youtube.com/watch?time_continue=15&v=c13RMjWSDjM&feature=emb_logo

  • O kim jest opowiadanie ?
    · Gdzie wybrał się Jaś i dlaczego?
    · Kto chciał aby Jaś został u nich?
    · Co mama Jasia czuła gdy wrócił on wreszcie do domu?

https://drive.google.com/file/d/1lL6RcIH_238e23KxMghhnUH7ZYysSJqS/view

Takich laurek możecie zrobić kilka i obdarować nimi wszystkie bliskie Wam osoby . Wręczając laurkę nie zapomnijcie powiedzieć czegoś miłego …
https://www.youtube.com/watch?v=M04I4uAJKnk
A teraz zaproś wszystkich domowników do zabawy podczas której poćwiczycie pstrykanie.  Jeżeli dla kogoś jest to trudne , to wykorzystajcie do celowania w nakrętki – piłeczki, linijki…  Oprócz nakrętek potrzebne Wam będzie koło – wytnijcie je z papieru i przyklejcie taśmą do podłogi.
Życzę Wam miłej zabawy – Ewa

Witajcie! 😊 Wyobraźcie sobie Wasz wymarzony Domek. Na pewno jest ciepły i przytulny. Może zechcecie stworzyć własny? Poniższa propozycja to Domek wykonany z rolek po papierze toaletowym i słomek. Spróbujcie skonstruować podobny- Miłej zabawy!

https://www.youtube.com/watch?v=waleWO7q_2U

Wymieńcie członków Waszej Rodziny w języku angielskim. Pomoże Wam w tym poniższy słowniczek 😊

https://www.youtube.com/watch?v=FHaObkHEkHQ

Pozdrawiam Małgosia

Robimy masę solną (przepis znajdziesz tu). Rozgniatamy tworząc placek. Układamy go na plastikowej podkładce. Przy pomocy grawerowanego wałka tworzymy wzór. Przykładamy zdjęcie. Wycinamy otwór na wymiar. Obcinamy brzegi i poprawiamy krawędzie. Robimy dwa otwory, które umożliwią powieszenie ramki na ścianie. Jeśli chcemy wykonać wersję stojącą to ramkę wkładamy do wiaderka. Tak uformowaną masę solną odkładamy do wyschnięcia na około 2-3 dni. Wzory serc możemy pomalować farbami plakatowymi.  Na koniec nakładamy klej na końcówki patyczków i przyklejamy z tyłu ramki, a wstążkę przeplatamy przez otwory. Zawiązujemy kokardkę. Wsuwamy zdjęcia. Ramki są gotowe.

Materiały:

Narzędzia:

jak-zrobic-ramke-na-zdjecie-z-masy-solnej

 

 

 

 

 

 

rodzina-z-figur

 

 

 

 

 

 

Witajcie.
W tym tygodniu o rodzinie, tej bliższej i tej dalszej. A czy Wy wiecie jak duża jest Wasza rodzina? Spróbujcie razem z rodzicami stworzyć drzewo genealogiczne. Potrzebne będą kartki z bloku najlepiej dużego A3, kolorowy papier, nożyczki, klej i mnóstwo Waszej wyobraźni jak drzewko ma wyglądać.
Tutaj mała podpowiedź
https://ekodziecko.com/drzewo-genealogiczne

A może macie ochotę na pamiątkowy obraz Waszej
rodziny ? Taki trochę nietypowy, ale moim zdaniem najlepszy! Koniecznie zapiszcie datę, żebyście później mogli zobaczyć jak urosła Wasza dłoń. Dłoń? A gdyby tak odcisnąć stopę …   Pozdrawiam Matra 😉
https://majowywiatr.pl/pamiatka-rodzinna-diy/

Cześć Kochani!

Dzisiaj chciałam wam zaproponować wykonanie pracy plastycznej na miarę wspaniałego malarza i rzeźbiarza Pabla Picasso. Żył on w XX wieku, zmarł 47 lat temu w wieku 92 lat. Uważa się, że jest współtwórcą kubizmu czyli malowania tego co nas otacza, ale w specyficzny sposób. Picasso malował to co widział lub sobie wyobrażał, ale specjalnie zniekształcał to. Często rysował kanciaste twarze, przedmioty i mówił: „Maluję umyślnie krzywe nosy, gdyż chcę zmusić ludzi, by spojrzeli wreszcie na ten nos, chcę ich zmusić, by przestali akceptować tylko obrazy harmonijne i piękne kolory”.

Mnie podoba się szczególnie „Kobieta w berecie i kraciastej sukience”. Popatrzcie też na inne jego portrety: „Głowę kobiety” i „Głowę czytającej kobiety”.

picasso

Moja propozycja jest następująca: przygotuj sobie tekturę – to może być pudło, karton. Do tego kubizmweź ołówek, nożyczki, farby i klej.

Naszkicuj swój obrazek – czyjś portret. Pamiętaj, żeby zawrzeć w nim jak najwięcej figur, zniekształceń. Wytnij elementy. Możesz je najpierw pomalować, a później skleić lub skleić i pomalować.

Jeśli chcesz, zerknij, jak wykonały zadanie inne dzieci.

 

Pamiętacie zabawę w symetrię (odbicie w lustrze)? Tutaj tego nie ma. Wszystko jest pomieszane i inne na jednej stronie twarzy, niż na drugiej.

Sprawdź, czy potrafisz zrobić coś takiego.

 

Miłej zabawy  – Magda.

przykladowe-prace

Możliwość komentowania jest wyłączona.