Zabawy i propozycje z logopedii

Dzień dobry !

Za oknem wiosna w pełni. W związku z tym mam dziś dla Was wiosenną grę planszową, w kilku wariantach – dla każdego coś dobrego 🙂

W załącznikach znajduje się plansza do gry oraz plansze z wyznaczonymi zadaniami do wykonania – odpowiednio ponumerowanymi. Jedyne czego do niej potrzebujecie to pionki i kostka. Stając na polach oznaczonych cyframi od 1 do 7, należy wykonać zadanie opisane pod numerem, na którym zatrzymał się Wasz pionek.

Poniżej znajdziecie wersję z zadaniami dla utrwalania odpowiednio głoski „ dz ”, „ dż ” lub „ l ”.

A co jeśli dziecko nie chce ćwiczyć i wykonywać zadań logopedycznych? O tym jak motywować dzieci do nauki prawidłowej wymowy w domu:

Pozdrawiam i powodzenia! 🙂

wiosenna-gra-planszowa-plansza