Religia dla Skrzatów

Odejście Jezusa do nieba – Wniebowstąpienie Pańskie.                                                  Można mieszkać w wielu domach – ładnych , ciepłych  i wygodnych – ale wciąż tęsknić
za
lepszym.                                                                                                                                    A jaki jest najlepszy ?                                                                                                           Kiedy Jezus zjawił się na ziemi , to nie było dla Niego miejsca w żadnym domu .Zaraz musiał z Maryją i Józefem uciekać ze swojego kraju do Egiptu.Potem trochę mieszkał z nimi w Nazarecie ,ale kiedy wyruszył opowiadać ludziom o swoim królestwie , to do końca  już  był bezdomny.Nawet powiedział,że lisy mają nory,a ptaki gniazda,tylko  On nie ma schronienia. Za to opowiadał wszystkim o domu swojego Ojca ,gdzie jest mnóstwo mieszkań dla tych, Których On,Jezus zaprosi. Ale tutaj nie miał swojego. Gdy więc Jezus powiedział i zrobił na ziemi wszystko,co Mu kazał Ojciec, nadszedł dzień pożegnania z najbliższymi uczniami. Najpierw Jezus powiedział,że będzie z nimi wszędzie do końca świata. Potem pobłogosławił ich i niebo się przed Nim otworzyło .Uczniowie wiedzieli,że Jezus odszedł przygotować im miejsce ,ale stali tam,aż pojawili się dwaj Aniołowie i powiedzieli,że Jezus tak kiedyś przyjdzie,a teraz odszedł. Po nich  przyjdzie !Po nas kiedyś przyjdzie, by zaprosić nas  do domu najlepszego –do domu już prawdziwego –
u Ojca kochanego.Wyruszyli uczniowie w świat,by opowiadać o Nim  i każdą drogą wędrować  do tego domu. Zadania : Obejrzyj film pt. „Wniebowstąpienie  Pana Jezusa„  https://www.youtube.com/watch?v=SZ838zG_F6k    oraz pokoloruj załączony obrazek .

wniebowstapienie-pana-jezusa

Możliwość komentowania jest wyłączona.