Religia

Katecheza                                                                                                                                 Szept w szumie wiatru – Zesłanie Ducha Świętego. Jak można usłyszeć szeptaną cicho tajemnicę ?                                                                                                                              Szeptu się słucha z nadstawionym uchem i …duszą. A jak nadstawiać uszy duszy?          O to trzeba spytać Matki Boskiej i Apostołów, gdy po pożegnaniu się z Panem Jezusem wstępującym do nieba czekali cicho i cierpliwie na obiecanego im Pocieszyciela. Ale nie wiedzieli ,skąd ,jak i kiedy przyjdzie ani jak wygląda … . Dlatego ukryli się przed gwarem różnych gaduł i krzykaczy w Wieczerniku. I tam nie rozmawiali, tylko modlili się tak cicho, że tylko Pan Bóg ich słyszał. Byli jak świece czekające na to, by je ktoś zapalił. I tak czekając, w końcu się doczekali. Bo nagle jakby znikąd zaszumiał wiatr i zapalił nad nimi jasne płomyki. O, jak im od tego w głowach pojaśniało! Jak wszystko nagle zaczęli rozumieć i widzieć, co mają mówić o Panu Jezusie. Wtedy razem wybiegli z Wieczernika i przemówili. Ale tak, jakby znali  wszystkie języki, bo każdy cudzoziemiec ich rozumiał.
A wyglądali tak, jakby tańczyli i śpiewali z radości. Niektórzy nawet myśleli, ze może oni za dużo wina wypili. Ale to nieprawda! Czasem komuś radość zaszumi w głowie.                                                                                                                                      A kogo oni usłyszeli w tym szumie? Kto im tak myśli po rozświecał? Kto kazał im wyruszyć na wszystkie strony świata? TO DUCH ŚWIĘTY POCIESZYCIEL. Cichy
i potężny. Mądry i roztańczony jak płomień. Biegnący  jak nadzieja. I dlatego Apostołowie
z Nim mogli w świat wyruszyć, nie mając nic oprócz Niego w duszy.                               Zadania :Posłuchaj pieśni  pt.” Duchu Święty uśmiechnięty”  https://www.youtube.com/watch?v=u6Fm_szQ070 Obejrzyj  filmy :  „Zesłanie  Ducha Świętego”    https://www.youtube.com/watch?v=6UAHAhFNQTohttps://www.youtube.com/watch?v=xqh5RBysD_I   Pokoloruj załączoną kolorowankę.zeslanie-ducha-swietego

Możliwość komentowania jest wyłączona.