Matematyka, kodowanie

Dzień dobry! Kilka zadań matematycznych dla Was (Kodowanie na dywanie- Edu sense).

Rozetnijcie obrazek i ułóżcie puzzle 😊

puzzle-dzieci

Puzzle- część 2 😊

puzzle-dzieci-2

Znajdźcie szczegóły, którymi różnią się obrazki 😊

znajdz-szczegoly-ktorymi-roznia-sie-obrazki

Połączcie w pary dzieci, które uprawiają takie same dyscypliny sportowe 😊

dzieci-i-sport
Policzcie Pszczółki, które pojawiają się w piosence-The Bees go buzzing! Let’ s count! Let’ s sing! 😊 https://www.youtube.com/watch?v=bWUgZm_AE64🙂

Dzień dobry

Dzisiaj kodujemy i liczymy, ale nie tylko.

Wśród kart do kodowania poukrywały się litery.

Trzeba pomóc dzieciom odnaleźć ich domy.

Odszukać szczegóły jakimi różnią się obrazki i rozkodować zaszyfrowaną ilustrację.

Udanych poszukiwań i dobrej zabawy.
A może macie ochotę na grę planszową? Można ją na wzór tej narysować samemu. Dla urozmaicenia można wymyśleć dodatkowe reguły, np. na każdej chmurce jest jakieś zadanie do wykonania, ale żeby dowiedzieć się jakie trzeba wylosować kartę ze stosiku kart. Na kartach mogą być zadania różnego typu, np. „Robisz zakupy i musisz wydać 4 złote na chleb i 5 złotych na masło. Ile zapłacisz za zakupy?”, „Podziel na sylaby słowo – RODZINKA”, „Powiedz przeciwne znaczenie słowa – DUŻY” itd. Życzę Wam ciekawych pomysłów!

kodowaniecd-koddomkikodzagadka