Religia dla Skrzatów

Katecheza                                                                                                                                 W BOŻE CIAŁO UCZESTNICZYMY W PROCESJI.   Jest taki dzień, takie Święto, które nazywamy  Uroczystością Ciała i Krwi Pańskiej. Uroczystość  ta przypomina nam o obecności Pana Jezusa pod postaciami chleba i wina.   W dniu poprzedzającym Boże Ciało wszyscy się przygotowujemy , aby pięknie przywitać i spotkać się z Jezusem. W domach  przyozdabiamy okna  i balkony eucharystycznymi emblematami.                          Zobaczmy jak dzieci przygotowywały się do Uroczystości Bożego Ciała: https://www.youtube.com/watch?v=sBAvzHfxB_w                                                                 W Uroczystość Bożego Ciała odbywa się procesja do czterech ołtarzy, przy których odczytuje się słowa Ewangelii. Kapłan niesie monstrancję z Najświętszym Sakramentem . Co to jest monstrancja?  Monstrancja to ozdobne naczynie, w którym ksiądz przenosi i wystawia na ołtarzu Ciało Jezusa pod postacią białego Chleba. Procesji towarzyszy wspólny śpiew i modlitwa, chłopcy dzwonią dzwoneczkami a dziewczynki w białych sukienkach sypią kwiatkami przed Panem Jezusem.  Idąc w procesji ulicami miast i drogami wiosek okazujemy naszą wdzięczność , że Bóg z nami mieszka pod postacią Chleba . Na koniec uwielbijmy śpiewem Pana Jezusa, który stał się chlebem życia. Może nauczysz się refrenu pieśni na pamięć!  „Chwalę Ciebie  Panie”. https://www.youtube.com/watch?v=2eyKeFK8d3s  Zadania :Obejrzyj film, w którym mnich Gienek opowiada o Uroczystości Bożego Ciała. https://www.youtube.com/watch?v=UVHkeM2s5vA              Pokoloruj załączoną kolorowankę.uroczystosc-bozego-ciala

Możliwość komentowania jest wyłączona.