Matematyka na dziś

Dzień dobry

Poznajcie proszę mieszkańców łąki. Zanim obejrzycie film zastanówcie się i wymieńcie jak najwięcej zwierząt, tych malutkich i tych większych, które zamieszkują łąkę. Czy potrafisz któreś z nich narysować? Podpowiedź jak wyglądają znajdziesz w filmie.

https://www.youtube.com/watch?v=8krnRKa9jWI

Będąc na spacerze obserwuj przyrodę. Może w mieście zagubił się jakiś mieszkaniec łąki, a może przeniósł się na stałe? Obserwacje powiodą się szczególnie tam, gdzie są duże trawniki. Może uda Ci się z pomocą mamy lub taty zrobić zdjęcie swoich odkryć? Czekam na fotografie.

Proponuję coś dla tych, którzy lubią kolorować i dla tych, którzy lubią przeliczać i dodawać. Miłej zabawy 🙂

Czy Wy wiecie kochane przedszkolaki, że pszczoły poukrywały się również w naszym mieście? Poprzysiadały na niektórych budynkach. Umieszczano je tam jako symbol pracowitości.

Znalazłam w zasobach Internetu taką oto fotografię (Fot. Łódzki DETAL), ale nie potrafię rozpoznać jakiego budynku jest to zdjęcie. Może ktoś z Państwa mógłby podpowiedzieć? A może wiecie Państwo, gdzie można się wybrać na spacer i zobaczyć jeszcze inne zwierzęce detale?

Zapraszam Was również na wycieczkę po Pałacu Poznańskiego. Oprowadzać Was będzie pani przewodnik i Paw Pafnucy.

Dzień dobry! 😊 Na miły początek dnia zadanie z kodowania dla Was (www.kreatywniewdomu.pl). Wypełnijcie wskazane pola odpowiednimi kolorami. Jakich mieszkańców łąki udało Wam się w ten sposób namalować?
Rozetnijcie obrazek (Edu sense- Kodowanie na dywanie) i połączcie litery we właściwej kolejności. Jaki ptak jest przedstawiony na ilustracji?

Kolejny obrazek – Tęczowe puzzle – ułóżcie jego części zgodnie z kolejnymi cyframi.
Policzcie kropki Biedronki i zaznaczcie odpowiednią cyfrę.
Uzupełnijcie brakujące obrazki, zgodnie z wskazanym rytmem.
Wiosenne sekwencje – cz 2.
Pokolorujcie obrazek zgodnie z wskazanym kodem. Cudownego dnia dla Was! Pozdrawiam serdecznie!!! 😊
kropki-biedronkimotyl-pszczola-biedronka

na-lacewiosenne-sekwencje-cz-1wiosenne-sekwencje-cz-2

Możliwość komentowania jest wyłączona.